Wizytacja Kanoniczna

Wizytacja Kanoniczna

Ks. Biskup Krzysztof Nitkiewicz

Dnia 7 grudnia 2018 roku o godz. 11.50 do naszej parafii przybył Ksiądz Biskup Krzysztof Nitkiewicz. Wizytacja kanoniczna rozpoczęła się od hospitacji katechetycznej w Publicznej Szkole Podstawowej w Gwoźdźcu. Księdza Biskupa powitała pani Dyrektor Małgorzata Kolańska i uczniowie. Następnie Ksiądz Biskup Ordynariusz udał się na katechezę prowadzoną przez katechetkę panią Małgorzatę Kaźmierak. Po katechezie miało miejsce spotkanie z nauczycielami.
Kolejnym punktem wizytacji kanonicznej było nawiedzenie kaplicy dojazdowej i cmentarza w Cisowym Lesie, gdzie Ksiądz Biskup modlił się za zmarłych.
O godz. 13.30 Ksiądz Biskup przybył do Środowiskowego Domu Pomocy w Spiach, został powitany przez Dyrektora Pana Stanisława Kubisia i odbyło się spotkanie z pensjonariuszami i pracownikami. Spotkanie zakończyła wspólna modlitwa i błogosławieństwo pasterskie. Na Plebani Ksiądz Biskup spotkał się z kapłanami posługującymi w parafii.
O godz. 14.30 rozpoczęła się wizyta u osób chorych i starszych. Następnie Ksiądz Biskup udał się do kaplicy dojazdowej w Maziarni.
O godz. 16.00 rozpoczęło się spotkanie z rodzicami księży i sióstr zakonnych. Ksiądz Biskup podziękował za kapłanów i siostry zakonne i prosił o modlitwę w intencji powołań. O godz. 16.30 rozpoczęło się spotkanie z ministrantami i innymi grupami duszpasterskimi. Po tym spotkaniu o godz. 17.00 rozpoczęła sie Eucharystia. W homilii Ksiądz Biskup zwrócił uwagę na patrona dnia św. Ambrożego i zachęcił wszystkich do przyjmowania woli Pana Boga i realizowania jej każdego dnia.
Na zakończenie Mszy św.Biskup Ordynariusz wyraził wdzięczność za wspólne spotkanie i udzielił pasterskiego błogosławieństwa.