Święto Chrystusa Króla

W dniu 25 listopada 2018 roku, w święto Chrystusa Króla, w parafii pw. Świętego Michała Archanioła w Spiach, podczas koncelebrowanej sumy w obecności licznie zgromadzonych wiernych, ks. dr Tomasz Cuber, Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin naszej diecezji, wręczył Pani Sylwii Dziadurze-Kotwicy misję kanoniczną uprawniającą do posługi narzeczonym, małżonkom i rodzinom. Ks. dr Tomasz Cuber przewodniczył mszy świętej i wygłosił kazanie w którym przekonywał współczesne rodziny aby pamiętały jak ważne jest być a nie mieć oraz podkreślał znaczenie wspólnej modlitwy małżonków. Ksiądz Dyrektor wyraził uznanie i na ręce najbliższych złożył podziękowania za wieloletnią posługę doradczyni życia rodzinnego – śp. Józefy Bieleń. Po mszy, do każdego z czterech kapłanów ustawiła się kolejka małżeństw by przyjąć wcześniej zapowiedziane specjalne błogosławieństwo. Pobłogosławieni otrzymali również obrazki z wizerunkiem świętych i modlitwą za współmałżonka.